Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Zware metalen en PAKs onder de loupe
Onderzoek naar zware metalen en PAKs in verflagen nader verkend tijdens Nebest-kennissessie op 2 oktober a.s.
Dip in duuzame investeringen
De investeringen in een duurzame bedrijfsvoering lopen terug, blijkt uit de laatste conjunctuurenquête van het CBS.
Internetconsultatie milieuprestatie-eisen GWW
Het ministerie van I en W wil milieuprestatie-eisen bij aanbestedingen van GWW-werken verplicht stellen. Daartoe is een wetswijziging in de maak.
Zonnig perspectief voor duurzame staalproductie
De overstap naar schone staalproductie in IJmuiden is weer een stap dichterbij met publicatie van de MER.
Nieuwe impulsen voor circulaire transitie maakindustrie
FME, Koninklijke Metaalunie en Federatie NRK hebben zich verenigd in de Stichting Circulaire Maakindustrie (CMI).
Bouwemissietool gelanceerd
TNO introduceert de TNO Bouwemissietool, een zelf ontwikkelde rekentool voor snel inzicht in schadelijke emissies bij uitvoering bouwprojecten.

MRPI Freetool Milieuprestatie Gebouwen

Dit gratis, online tool, ontwikkeld door W/E adviseurs, is geschikt voor het berekenen van de milieuprestatie van een gebouw/bouwwerk, conform artikel 5.9 van het Bouwbesluit 2012. Daarnaast is de tool te gebruiken voor milieuprestatieberekeningen bij BREEAM en voor Duurzaam Inkopen van kantoorgebouwen.

Net als onder meer BREEAM-NL, GreenCalc en GPR hanteert de tool de uniforme Bepalingsmethode Milieuprestatie Gebouwen en GWW-werken' en haalt de data van producten en materialen uit de Nationale Milieudatabase.

Tijdens gebruik van de tool zijn de ingevoerde gegevens op de eigen computer te bewaren (als file met de extensie .mrpi), waarna ze later op elk gewenst moment weer te beschikbaar zijn voor wijziging en vervolg van het rekenwerk (onder 'bestaande berekening openen')

www.mrpi-mpg.nl