Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Schrootverwerking gaat digitaal
De schrootinzet moet omhoog bij Tata Steel Nederland. Nieuwe digitale technieken moeten hierbij gaan helpen.
NTA 8713 Hergebruik constructiestaal, nu ook in 't Engels
Bij het NEN is de officiële Engelse vertaling verschenen van NTA 8713 ‘Hergebruik van constructiestaal’.
Nieuwe impulsen voor circulaire transitie maakindustrie
FME, Koninklijke Metaalunie en Federatie NRK hebben zich verenigd in de Stichting Circulaire Maakindustrie (CMI).
Versnellen, niet vertragen
Stilstand is achteruitgang, is de gedachte achter de recente brandbrief van de Maatschappelijke Alliantie aan premier Schoof.
CO2-emissie bij thermisch verzinken fors omlaag
Verzinkerijen bereiken nu al doel CO2-emissiereductie.
CBAM onder vuur
Het CBAM werkt nog allerminst effectief, oordeelt de Europese vereniging voor staalproducenten Eurofer.
Stel circulair slopen verplicht
Vijf organisaties bepleiten wettelijke verankering van circulair slopen.
Bouwemissietool gelanceerd
TNO introduceert de TNO Bouwemissietool, een zelf ontwikkelde rekentool voor snel inzicht in schadelijke emissies bij uitvoering bouwprojecten.

LEED

LEED is een evaluatie- en certificatiesysteem voor de duurzaamheidsprestatie van gebouwen. LEED staat voor ‘Leadership in Energy and Environmental Design’. Het systeem is in 1998 opgezet door de US Green Building Council (USGBC) en is inmiddels de meest gebruikte duurzaamheidstool in de Verenigde Staten. Dit komt vooral omdat LEED daar vaak wordt verkozen voor overheidsprojecten.

LEED is een scoresysteem dat gebruik maakt van een checklist. Beoordeeld worden: ‘ontwikkeling van duurzame locaties’, ‘waterbesparing’, ‘energie-efficiëntie’, ‘materiaalselectie’, ‘kwaliteit van de binnen omgeving’, ‘innovatie en ontwerp' en ‘regionale prioriteit’. De totaalscore bepaalt of het gebouw een basis-certificering ontvangt danwel zilver, goud of platina. De certificering is in handen van de LEED commissie.

Naast nieuwbouw is LEED ook toepasbaar bij renovatie of transformatie van bestaande gebouwen (LEED-Existing Buildings), in de infrastructuur en bij gebiedsontwikkeling.