Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

BioPartner 5 oogst Europese lof
Tijdens de internationale conferentie Eurosteel, 12 september jl. in Amsterdam, heeft het project de prestigieuze European Steel Design Award 2023 van de ECCS in de wacht gesleept.
Gebouwenmarktplaats gelanceerd
Woensdag 6 september a.s. wordt het online platform Gebouwenwerkplaats publiekelijk geïntroduceerd: een hulpmiddel en stimulans tot hergebruik.
Gratis!
Net voor de zomervakantie gepubliceerd en nu ook nog eens gratis verkrijgbaar: de NTA 8713 Hergebruik van constructiestaal.
Staalbouwdag 2023
Het aanmelden voor gratis toegang tot de Staalbouwdag 2023 is geopend.
Eerste CO2-arme stalen buisprofielen klaar voor toepassing
ArcelorMittal heeft onlangs een eerste collectie XCarb stalen buizen geleverd aan Van Leeuwen Buizen in Zwijndrecht.

Tool minimaal energieverbruik hal BmS

Deze tool geeft een indicatie van het minimale, gebouwgebonden energieverbruik van een hal op grond van het gebruik van de hal, de geometrie en oriëntatie, en de verbruikte procesenergie: de energie die nodig is voor het bedrijfsproces. De 'gebouwenergie', bepaald met deze tool, wordt ingezet bij onder meer verwarmen en koelen, ventilatie en verlichting.

De tool geeft advies voor benodigde isolatie, luchtdichtheid en het percentage daklichten voor de hal.

De tool is gebaseerd op het onderzoek waarmee Bruno Lee promoveerde aan de TU Eindhoven: ’M81.1.0318 : Sustainable E+ Steel Frame Industrial Halls’. Dit onderzoek werd mogelijk gemaakt door Tata Steel en M2I Materials Innovation Institute.