Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Een beter milieu begint met staal

Uitstoot broeikasgassen in 2022 met 9 procent omlaag
De emissie van CO2 en andere broeikasgassen in Nederland is het afgelopen jaar met 9 procent afgenomen. Dat blijkt uit voorlopige ramingen van het CBS.
Gulden Feniks 2023 open voor inschrijving
Nationaal Renovatie Platform opent inschrijving voor Gulden Feniks 2023.
Genoeg materialen voor energietransitie
Volgens het Breakthrough Institute (VS) zijn nu en de komende jaren mondiaal voldoende materialen beschikbaar voor de energietransitie.
Er gaat niets boven het dak
Over het toepassen van PV op het dak van bestaande en nieuwe industriegebouwen heeft Bouwen met Staal een nieuwe, tweedaagse cursus ontwikkeld.
Overstap op schoon bouwmaterieel traag op gang
Verduurzaming van bouwmaterieel verloopt stroef, blijkt uit onderzoek van studenten aan de Hogeschool van Amsterdam.

LCA-data (MRPI)

Kantoorgebouw FifPro, Park 20/20, Hoofddorp (William McDonough/N3O).

Voor vijf groepen stalen bouwproducten heeft Bouwen met Staal in 2013 nieuwe MRPI's (MilieuRelevanteProductInformatie) laten opstellen op basis van LCA's door SGS-Intron. De onafhankelijke peerreview is uitgevoerd door IVAM.

De data zijn opgenomen in de Nationale Milieudatabase van SBK. Stichting MRPI heeft de data op overzichtelijke MRPI-bladen gezet die hieronder gratis te downloaden zijn:

MRPI2013 data zwaar constructiestaal (pdf, 344kb) – Plaatliggers, Liggers met verlopende doorsnede, Kokerprofielen.
MRPI2013 data middelzwaar constructiestaal (pdf, 266kb) – Geleiderails, Lateien.
MRPI2013 data licht constructiestaal (pdf, 303kb) – Deurposten, Metalstud, Leidingwerk, Koudgevormd staal, Koudgevormde gordingen, Staalplaatbetonvloer.
MRPI2013 data binnenwanden (pdf, 287kb) – Binnenwanden.
MRPI2013 data gevel- en dakbekleding (pdf, 307kb) – Dak- en gevelplaten, Binnendozen

Voor elke productgroep geldt specifieke data. Dit heeft te maken met de verschillende productieprocessen.